info@mfgsuaritma.com 0 236 233 97 99
  

SU ARITMA CİHAZI KAÇ AŞAMALI OLMALI ?

Ev su arıtma cihazının temel aşamalarından bahsettik peki 10 aşamaya kadar çıkan bu cihazlardan kaç aşamalı olanını alıp kullanmalıyız?

Bu sorunun cevabı bizim cihazdan ne beklediğimizle yakından ilgilidir. İçme suyu olarak sadece su arıtma cihazının suyunu değil başka sular da (işyerinde, okulda vb… ) tüketiliyor ise 5 aşamalı arıtma cihazı da yeterli olacaktır. Hem cihaz alırken daha ucuza alınır hem de filtre değişim maliyeti ucuza gelmiş olur. Bu tip cihaz küçük çaptaki personel sayısı sınırlı iş yeri için de düşünülebilir.

Standart kullanıcılar için ideal cihaz aşaması 6 aşamadır. Arıtma cihazı kullanımında en fazla tedirginlik yaşanılan hususların başında mineralsiz su içiliyor olması durumudur. Mineral filtrenin dahil olduğu 6 aşamalı bir su arıtma cihazı optimum seçenek olacaktır.

Bunun üzerine eklenecek her aşama filtrenin getireceği bir takım faydalarla birlikte hem cihaz maliyetini arttıracak hemde filtre değişim maliyetini arttıracaktır. Filtre değişimi ile ilgili detaylı bilgiler aşağıdaki su arıtma cihazı filtresi bölümde anlatılmaktadır.