info@mfgsuaritma.com 0 236 233 97 99
  

TANDEM YUMUŞATMA SİSTEMLERİ

Yumuşatma:

 

Sudaki kalsiyum ve magnezyum iyonlarının sebep olduğu sertliğin, sebep olduğu sertliğin, katyonik reçine kullanılarak sudan alınması.

Manisa Su Arıtma firmasına ait su yumuşatma cihazları iyon değişimi prensibine göre çalışmakta olup, sudaki sertliği oluşturan Ca ve Mg iyomları gideren ve kesintisiz yumuşak su sağlayan komple ünitedir.

Manisa Su Arıtma firmasına ait su yumuşatma cihazarı işletmelerin ihtiyacı olan yumuşak suyu sağlamak için, ekonomik kaliteli ve kolay çözümler sunacak şekilde dizayn edilmiştir.

Doğru sistem seçimi için dikkat edilmesi gereken parametreler; cihazın tam otomatik, kesintisiz yumuşak su sağlaması ekonomik işletme maliyeti, az yer kaplaması, sağlıklı rejenerasyon yapılabilmesi, maksimum sertlik giderimi, korozyon ve yüksek basınca dayanıklı olması, kontrol sisteminin istenildiğinde bilgisayar sistemine bağlanabilmesi. 

Çalışma Şekli

Manisa Su Arıtma firmasına ait yumuşatma sistmeleri tam otomatik tandem sistemler 2 adet tanktan oluşmaktadır. Tankların biri yedekte beklenirken; diğer tank yumuşatma işlemini gerçekleştirir. Tank içerisinde bulunan Na bazlı reçine Ca ve Mg iyonlarını tutmaktadır. Reçine doyduğunda işlemini gerçekleştirir. Tank içerisnde bulunan Na bazlı reçine Ca ve Mg iyonlarını tutmaktadır. Reçine doyduğunda yani iyon değiştirme kapasitesi dolduğunda sistem otomatik olarak rejenerasyona başlamakta ve rejenerant olarak kullanılan tuz ile (NaCl) kendini yıkamaktadır. Yıkama işlemi sonucunda yumuşatıcı içinde bloke edilmiş olan Ca ve Mg iyonları tuzun klorürü ile birleşerek drenaj hattından atıksu olarak dışarıya atılmaktadır. Sistemde ‘’SERVİS’’ , ‘’REJENERASYON’’, ‘’DURULAMA’’ otomatik olarak ve kesintisiz su sağlayacak şekilde yapılmaktadır.

OPSİYONEL ÖZELLİKLER

Pnömatik Elektrik Aktüatörlü Diyafram veya Kelebek Vanalar

Pneumatic, Electtric Actuator, Diaphragm or Butterfly Valves

Fark basınç kontrollü rejenerasyon

Differential Pressure Controlled Regeration

Manometre

Manometers

PLC Kontrol Ünitesi

PLC Control Unit

 

Daha detaylı bilgi almak için

0 236 231 31 25

0 554 794 27 80

info@manisasuaritma.com