info@mfgsuaritma.com 0 236 233 97 99
  

Multimedia Kum Filtre Sistemleri

MultiMedia Filtreler suyun içerisinde bulunan askıdaki katı maddeleri, bulanıklığı ve gözle görülmeyen diğer partikülleri uzaklaştırmak ve kendisinden sonra kullanılacak ekipmanı korumak amacı ile kullanılır. Sistem dizaynı yapılırken dereceleri farklı, birden fazla katmanın gövde içine yerleştirilmesi ile oluşturulur.

Filtrasyonu iyi yapılmış bir sistemde diğer arıtma filtrelerine gidecek olan yük aza indirgediğinden ekipmanların ömrü uzatılmış ve verimliliği artırılmış olacaktır.

Otomatik çok katmanlı kum filtreleri (multi medya filtreler), üç farklı granül boyutunda çakıl, kuartz (quartz) kumdan ve en üst katmanda bulunan antrasit mineralinden oluşur. Farklı tanecik boyutlarının kullanılmasındaki amaç, katmanlar arasında minimum boşluğun yaratılması ve maksimum seviyede tortu tutma kapasitesinin sağlanmasıdır.

Multi medya filtrenin verimliliğini etkileyen en önemli parametreler; doğru dizilimleri, minerallerin miktarları, kimyasal yapıları, granülometrik özellikleri ve filtrasyon hızının doğru seçilmiş olmasıdır. İyi yataklanmış ve filtrasyon hızı kirlilik yüküne uygun seçilmiş bir filtrede filtrasyon hassasiyeti 10 mikronun altındadır.

Sistemler ham su kalitesine, istenilen  kapasiteye göre opsiyon olarak değişik konfigürasyonlarda dizayn edilebilmektedir.

Fiyat ve Stok Bilgisi Alabilmek İçin Lütfen İletişime Geçin

0554 794 27 80