info@mfgsuaritma.com 0 236 233 97 99
  

Mineraller, Reçineler ve Kimyasallar

ANTİSKALANT

Antiskalant, ters ozmoz membranlarının kireçten dolayı tıkanmaması için kullanılan antiscale ürününe antiskalant denir. Antiskalant ile membranlarınızın kullanım ömrünü uzatabilir ve daha sistemli çalışmasını sağlayabilirsiniz. Antiskalant genel olarak kullanımına göre kireçli sular, demirli sular ve tuzlu sular için sınıflandırılabilir.Ters ozmoz ya da diğer adı ile reverse osmosis sistemin en önemli parçalarından olan membranların bu kimyasal sayesinde tıkanmaması, kaliteli bir biçimde çalışması cihazın sağlığı ve arıtması açısından oldukça önemlidir. Bu nedenle antiskalant hangi kullanım amacına uygun olarak kullanılırsa kullanılsın, membranlar için önemli bir etkendir.

Antiskalant Kimyasal Özellikleri

  • pH : 5.0-7.0
  • Patlama Limiti : Yok
  • Alem Alma Sıcaklığı : Yok
  • Bağıl Yoğunluğu : 1,00-1,10 gr/cm3
  • Çözünürlük : Suda tamamen çözünür.

Membranların üzerindeki en önemli tıkanma sebepleri arasında kireçlenmeye sebep olan silika, kalsiyum, magnezyum, sülfat gibi kireç yapan iyonlarını söyleyebiliriz. Demirli ve tuzlu sular da membranlar üzerinde tıkanmaya sebep olsa da genellikle, membranlar üzerindeki tıkanmalar kireçlenmeye bağlı yaşanıyor.

Antiskalant kullanımında mutlaka MSDS ve güvenlik bilgilerine uymanız gerekmektedir. Kimyasalı kullanmadan önce, ne yapmanız gerektiğini öğrenmelisiniz.Böylelikle beklenmedik durumlarda nasıl davranacağınızı bilirsiniz. Antiskalant kullanımı yaparken en az bir kişiyi haberdar etmelisiniz.

Fiyat ve Stok Bilgisi Alabilmek İçin Lütfen İletişime Geçin

0554 794 27 80